O nas

Historia Hilding

Nasza historia zaczęła się w latach czterdziestych ubiegłego wieku, kiedy w niewielkim, szwedzkim miasteczku Bjärnum Hilding Anderson rozpoczął produkcję łóżek. Jego syn Olle do rodzinnego interesu i skandynawskiej dbałości o szczegóły dodał odrobinę innowacyjności i nowych technologii. Dziś, po prawie 80 latach doświadczenia Hilding Anders to globalne przedsiębiorstwo zatrudniające ponad 9500 pracowników na całym świecie i tworzące materace i łóżka dostępne na terenie całej Europy i w części Azji. Dzięki swojemu doświadczeniu rozwijamy z sukcesami równocześnie aż 26 niezależnych marek towarowych, w tym m.in.: materace i łóżka Hilding, Jensen, Curem. Podczas ponad 15 letniej swojej obecności na rynku polskim zdążyliśmy rozwinąć fabrykę materacy, która dziś jest jedną z najnowocześniejszych w Europie.

Materace i łóżka tworzymy nie tylko szanując długą historię i tradycję firmy oraz jej doświadczenie, ale także śmiało patrząc w przyszłość. Nie boimy się nowych technologii, nowoczesnych surowców i komponentów. Korzystamy z innowacyjnych, elastycznych pianek, które gwarantują nie tylko komfort i wygodę, ale także swobodnie cyrkulują powietrze czy podpierają poszczególne partie kręgosłupa dbając o prawidłową i zdrową pozycję snu. Projektujemy systemy sprężyn złożone z większych i mniejszych elementów, wzbogacone o dodatki z miękkich pianek tak, aby zapewniać najwyższy komfort odpoczynku.

Grupa Hilding Anders

Międzynarodowy lider produkcji materacy i łóżek

Grupa Hilding Anders, z siedzibą w Malmö w Szwecji, jest wiodącym producentem łóżek i materacy w Europie i Azji. Firma założona w 1939 r. jako biznes rodzinny rozwinęła się w przedsiębiorstwo działające obecnie w ponad 60 krajach, posiadające 25 zakładów produkcyjnych w 19 krajach, zatrudniające ok. 9500 pracowników i osiągające przychody netto ze sprzedaży 872 mln Euro w 2016 roku.

Działając z 26 markami podstawowymi oraz pod markami własnymi Klientów, Grupa Hilding Anders oferuje łóżka i materace spełniające wszelkie potrzeby. Codziennie pracujemy by zapewnić spokojny sen ludziom na całym świecie i dążymy do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy łóżek i materacy, który cieszy się uznaniem branży i zaufaniem klientów.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź naszą stronę internetową www.hildinganders.com

Filozofia

Zdrowy, regenerujący sen zależy od kilku kluczowych czynników, na których opiera się filozofia naszej działalności. To ergonomia, mikroklimat, higiena, wzornictwo, wytrzymałość i ochrona środowiska. Pierwsze trzy czynniki decydują o naszym samopoczuciu każdego dnia. Pozostałe czynniki wpływają na postrzeganie i wybór optymalnego modelu materaca i łóżka.

Łóżko – najważniejszy atrybut pokoju hotelowego
Wierzymy, że spokojny sen zależy od kilku kluczowych czynników. Właśnie na nich opiera się nasza filozofia. Są to: ergonomia, mikroklimat, higiena, wzornictwo, wytrzymałość i ochrona środowiska. Pierwsze trzy czynniki decydują o naszym dobrym samopoczuciu w łóżku, w którym śpimy. Od pozostałych czynników zależy z kolei nasze samopoczucie na myśl o tym łóżku.

Każdy produkt naszej firmy spełnia standardy ergonomiczne, mikroklimatyczne i higieniczne przewyższające oczekiwania przeciętnego użytkownika. Nasze rozwiązania są idealnie dopasowane do potrzeb klientów. Oferujemy szeroką gamę łóżek i materacy spełniających nawet najbardziej wygórowane wymagania związane z jednym lub większą liczbą czynników warunkujących zdrowy sen.

W łóżku, na materacu hotelowym każdy gość powinien dobrze i co ważne komfortowo się wyspać. Ale nie tylko, na łóżku hotelowym klienci spędzają dużo więcej czasu – pracują, czytają, oglądają telewizję, odpoczywają. Krótko mówiąc łóżko hotelowe zajmuje bardzo ważne miejsce w życiu każdego podróżującego. Wybierając łóżko czy materac do obiektu hotelowego wybierajmy je zatem starannie, zaufajmy doświadczeniu i postawmy na uznaną markę.

Laboratorium

Wszystkie komponenty oraz całe materace dokładnie testujemy. Nasze szwajcarskie centrum testowe Sleep Lab zostało otwarte jesienią 2014 roku. Badamy i analizujemy wyniki kompleksowo, sprawdzamy 4 najważniejsze elementy wpływające na jakość każdego materaca: ergonomię, higienę, właściwości termiczne oraz trwałość. Nasze doświadczenie potwierdza, że są to cztery obiektywne parametry, które gwarantują zdrowy sen i intensywną regenerację całego organizmu. Dodatkowo, fabryka Hilding w Murowanej Goślinie posiada niezależne centrum testowe, gdzie materace i poszczególne komponenty poddawane są testom zmęczeniowym i wytrzymałościowym. Materacyki dla dzieci natomiast szczegółowo badamy na obecność metali ciężkich i toksycznych substancji. Wszystko po to, aby mieć pewność, że nasze produkty są nie tylko komfortowe, ale także bezwzględnie bezpieczne. To właśnie dokładne i precyzyjne procedury testowe pozwalają nam wprowadzać kolejne innowacje, szukać nowych rozwiązań i zaskakiwać użytkowników. W laboratoriach testowane są także produkty przeznaczone do hoteli, a wymagań stawianych producentom materacy, które znajdują się później na rynku kontraktowym jest mnóstwo. Nasze produkty posiadają m.in. atesty PZH (Polskiego Zakłady Higienicznego), oraz certyfikat Oeko-Tex zapewniający o bezpieczeństwie wyrobów włókienniczych i gwarantujący, że tkaniny, z których zrobiono materace są wolne od szkodliwych substancji mających negatywny wpływ na zdrowie. Dbamy też o to, aby materace posiadały atesty, które potwierdzają trudnopalność tkanin, z jakich szyte są pokrowce.

Laboratorium Hilding Laboratorium Hilding